3.KÖPRÜNÜN ADI YAVUZ SULTAN SELİM OLDU...

Tarih: 30.05.2013 16:40:57
[2147 Okuma] gösterim


3.Köprünün adı Yavuz Sultan Selim oldu

3.Köprünün adı Yavuz Sultan Selim oldu.

3.Köprünün adı Yavuz Sultan Selim olmasıyla İstanbul'da tarihi gün yaşandı ... 3. köprünün temel atma törenine Başbakan'ın yaptığı pazarlık damgasını vurdu. Erdoğan, sahneye 'Köprücü gelsin' diyerek çağırdığı yetkiliden projenin 3 yerine 2 yılda bitirilmesini istedi. Başbakan'ın yetkililer gelirken 'Quickly quickly' (Hızlı hızlı) demesi tören alanını gülümsetti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 3.Köprü'nün adının Yavuz Sultan Selim olduğunu açıkladı.

 
 

3.Köprünün Yol Güzergahı Nasıl Olacak?

3. köprü ve Kuzey Otoyolu projesinin temeli Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle atıldı. 3. köprü açılışı için ; Garipçe'de yapılan temel atma törenine Hayrünnisa Gül ve Emine Erdoğan kol kola geldi. Başbakan Erdoğan alana helikopterle geldi. Tören alanında Mehter Marşı çaldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başladı.

3.Köprününün güzergahı hakkında bilgi veren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım şunları söyledi: 

3.Köprününün güzergahı “Avrupa yakasındaki ilk çıkış Uskumruköy’den olacak. Ondan sonraki çıkış ise Odayeri kavşağında buluncak. Buradan Başakşehir’e mevcut havaalanına giden yol görünüyor. Yine bu kavşaktan Kemerburgaz, Hasdal kavşağına kadar devam eden bir çıkışımız var. Daha sonra Tunalı’ya kadar çıkışımız bulunmuyor.”Anadolu yakasında ise Sultanbeyli'yi geçtikten sonra bir çıkış olacağını kaydeden Yıldırım,daha sonraki çıkışın Paşaköy'de yer alacağını ondan önce de Alemdağ'da bir çıkış yer alacağını belirtti.